Головна » 2018 » Травень » 4 » "Добрим словом згадую про тебе…"
Бібліотеці 120 років!

 

 

 

 14:13
"Добрим словом згадую про тебе…"

Чернігівська обласна бібліотека для дітей – найстаріша в Україні установа для спеціалізованого бібліотечного обслуговування дітей і підлітків, найбільша книгозбірня дитячої літератури в області; центр з питань організації та промоції дитячого читання в регіоні, центр надання методичної, консалтингової допомоги дитячим, сільським і шкільним бібліотекам Чернігівщини. Історія бібліотеки бере початок від 5 травня 1898 р.[Українська бібліотечна енциклопедія]Бібліотеко, бібліотеко,

Ти дім для всіх книжок

Ти їх бережи не тільки для нас,

Бо інші діти скоро прийдуть,

Візьмуть охайні книжки

Дізнаються нового.

Ми навчаємось від тебе

І від щирого серця

Дякуємо тобі за це.

І коли я виросту –

Добрим словом згадаю про тебе.Андрій Щепот’єв, маленький мудрець

із школи № 27 (ІІ тис.)
ХІХ століття:«Мысль о выделении детского отдела из общей читальни возникла вследствие того, что число детей, издавна начавших посещать читальню, стала с течением времени настолько возрастать, что со стороны взрослых читателей стали повторяться выражения неудовольствия по этому поводу, ибо кроме неудобства переполнения небольшой комнаты читальни большим количеством посетителей, дети не всегда держали себя достаточно тихо. Это заставило правление позаботится отведением для читающих детей отдельной комнаты, а за тем и приобретением отдельного подбора детской литературы. Мысль правления была одобрена в принципе общим собранием 21 декабря 1897 года, которое поручило правлению разработать ее. Это было исполнено, явилось также свыше 160 рублей пожертвований для приобретения детских книг и утвержденный общим собранием 25 марта 1898 года детский отдел стал функционировать с 5 мая 1898 года».Земский сборник Черниговской губернии. 1904 г. № 2ХХ століття:"В 1900 году совершенно неожиданно был закрыт детский отдел, функционировавший около трёх лет и привлекший к себе горячие симпатии сотен детей…(преимущественно трудового класса населения).

Неожиданное закрытие этого симпатичного просветительского учреждения было истинным горем для десятков и сотен детей, находивших здесь покой, отдых и полезную книгу. У взрослых читателей этот факт тоже вызвал много горечи".Щотижневик «Южные записки» ,

стаття «Чернигов» (заметки и наблюдения)
* * *

В 1901 році членом правління бібліотеки був обраний відомий письменник М.М. Коцюбинський, який згодом виступив на захист дитячої бібліотеки, коли її закривали. Так, в 1905 році було розміщено інформацію про виступ письменника в газеті «Наші дні», в якому він підкреслив з гіркотою, що «просвітницька справа владою переслідується, а дитяча бібліотека взагалі зачинена нею».1905 р., газета «Наши дни»* * *

У 1919-1923 рр., коли була створена самостійна дитяча бібліотека, тут був сильний холод, аварійний стан даху, чорнила замерзали, але діти активно відвідували бібліотеку – лише за три роки вони відвідали її 45000 разів і прочитали понад 50 тисяч книг. Слід зазначити, що бібліотека була безплатною.

[З архівних документів]* * *

У 1923 році виникла загроза введення платного користування дитячою бібліотекою, і за своєю ініціативою діти зібрали загальні збори за участі інспектора бібліотечної секції, щоб відшукати шляхи вирішення цієї проблеми. В матеріалах до кошторису в 1923 році вже зазначається - «В дитячій бібліотеці читають безкоштовно (бесплатно)».

[З архівних документів]* * *

У далекі 30-ті роки завідувачку дитячої бібліотеки Марію Садовську звинуватили в тому, що вона видавала дітям поряд з радянською книжкою і твори Данілевського, Чарської, тощо на неї була заведено кримінальну справу, вона відбула покарання.

[З архівних документів]* * *

«Окрема кімната в Чернігівській бібліотеці ім.В.Г.Короленка, щодня переповнена дітьми-читачами, створювалася черга, яка тягнулася через увесь коридор.

Діти обурювалися, що треба довго стояти в черзі, щоб взяти потрібну книжку; своє обурення вони виклали на папір: «Ми, читачі Чернігівської бібліотеки ім. В.Г. Короленка запитуємо керівників чернігівської міської ради: коли буде приміщення для дитячої бібліотеки? Набридло нам стояти в довгій черзі за книжкою!»28 лютого 1937 року газета «Більшовик» С.Сова***

«Нарешті Державна обласна дитяча бібліотека розмістилася у новому чотириповерховому будинку вчителя. І лише за січень 1938 року діти відвідали бібліотеку близько 7000 разів і прочитали понад 9 тисяч книг».С.Бокатов, газета «Більшовик», 1938 р.***

«Чернігівська обласна дитяча бібліотека має фонд 50 тисяч книжок, 800 дітей активно відвідували свою бібліотеку. Вони читають художню і технічну літературу. Особливо люблять книжки про громадянську війну.

В читальні бібліотеки завжди свіжі газети, журнали. Щовечора тут багато дітей культурно проводять свій вільний час. Радянські учні дуже люблять читати».18 січня 1940 року. «Більшовик», Б.Співак***

У 1941 році під час бомбардування Чернігова ворогом бібліотека практично повністю згоріла разом з фондами. Поновила свою роботу вона лише у листопаді 1945 року після визволення Чернігова.

Чернігівці дуже любили свою бібліотеку і збирали для неї книжки.

І у далекому 1947 році вже по вулиці Пушкіна, 25 діти з усього міста читали в нашій бібліотеці – стояли черги, незважаючи на холод.[З архівних документів спогадів чернігівців]***

В цьому затишному домі

Серед улюблених книг

Ми забуваєм про втому,

Злидні життєвих доріг.Реп’ях С., письменник, грудень 1997 р.***

Звідси видно так далеко –

Всі епохи, всі часи,

Сонячна бібліотека,

Храме мудрості й краси!

Ювілей у тебе славний!

Хай сім’я твоя зроста!

Хай посіється й пожнеться

І любов, і доброта!П.Куценко, письменникХХІ століття:***

І в храм цей безцінний,одвічний

У скруті і радості йдуть.

Святиню цю світлу та вічну

Всі бібліотекою звуть.О.Кудінова, читачка***

Люблю тебе, за те що ти жива

Ісконно світла з темними очима,

За те, що цілий рік одні жнива,

А скільки років в тебе за плечима!Прийшла до тебе, знала, що ти є,

І серцем як до мами пригорнулась.

Все, що у тебе є – тепер моє

І думкою до знань твоїх торкнулась.Мазура Іра, читачка* * *Щира дружба пов’язує відому поетку Надію Галковську з Чернігівською обласною бібліотекою для дітей. Вона – постійний член журі щорічного обласного дитячого літературного конкурсу «Хай весь світ дивують нині діти неньки України», який Чернігівська обласна бібліотека для дітей разом з письменниками м.Чернігова проводить з 2011 року.

Всім учасникам конкурсу вона присвятила такі вірші – своєрідний гімн конкурсу.«Хай весь світ дивують нині

діти неньки України!

Чим? – Піснями голосними,

Що бринять, як солов’їні.

Чим? – Веселими танками,

Кольоровими струмками,

Вікнами – малюнками,

Диво – візерунками.

А іще – поезією, свіжою, чудесною,

Прозою казковою,золотою мовою.

Так весь світ дивують нині

Діти неньки України!»***

Насамперед, бібліотека для мене – джерело пізнання науки, а ще бібліотека для мене - це як підземне озеро, в якому дуже багато ресурсів. Книги в цій бібліотеці цікаві та несхожі. Тут я знайшла те, що нам потрібно за програмою, а також книги, які були просто для читання (позакласного). Бібліотекарі тут дуже ввічливі, освічені. Завжди допоможуть вам знайти потрібне і запропонують цікаве.Волеваха Анастасія, 7 клас, ліцей № 22***

40 років триває моя дружба з Чернігівською обласною бібліотекою для дітей. Чотири покоління моєї родини разом з цією бібліотекою. Любов до книги виховала в мені мама, яка працювала на освітянській ниві, викладаючи українську мову та літературу. Цей потяг до читання й самоосвіти передався у спадок моїй доньці. Активним читачем обласної бібліотеки для дітей є вже й мій онук. Жодного разу, звернувшись до працівників бібліотеки з проханням знайти потрібну книгу, я не почула відмови. Завдяки їм відбуваються зустрічі з відомими людьми нашого краю, вийшли до друку мої педагогічні напрацювання. Сподіваюся, що наша співпраця з обласною бібліотекою для дітей триватиме і надалі.

З нагоди ювілею – 120 річчя , хочу побажати усім працівникам закладу творчої наснаги, міцного здоров’я, благополуччя і процвітання. Збережемо разом інтерес дітей до книги та допоможемо їм стати справжніми громадянами нашої держави.Леся Миколаївна Терес, учитель ЗОШ № 27* * *Що для мене бібліотека?Хто з нас не любить книжок? Дійсно, важко уявити таку людину. У народі кажуть: «Хто багато читає, той багато знає».

Я виросла у ті часи, коли багато читати і мати особисту бібліотеку було цілком звичайно для будь-якої інтелігентної людини. Нові цікаві книги виписували на пошті, брали у друзів та знайомих, чекали у черзі в бібліотеці.

Якщо раніше часу на читання книг не дуже вистачало, то тепер, на пенсії, його дуже багато. Я досить часто відвідую дитячу бібліотеку. Там привітні бібліотекарі завжди порадять щось цікавеньке. З віком вже не можеш подорожувати, куди хочеться, а кожна прочитана книга – як ціла подорож в іншу країну, або як зустріч з цікавими людьми.

Бібліотека подбала і про те, щоб її відвідувачі похилого віку не відставали від сучасності. Саме в бібліотеці я навчилась користуватися комп’ютером та Інтернетом. Тепер я можу будь-коли переглядати екранізації улюблених творів. До речі, тепер я можу почитати і електронні книги. Але нічого не може замінити того надзвичайного відчуття, коли береш до рук паперову книгу, яка має свій неповторний запах, з тихим шелестом гортаєш сторінки і не помічаєш, як зникає все навколо, доки не перегорнеш останньої сторінки.

Я щиро вважаю, що телебачення та електронні машини ніколи не зможуть повноцінно замінити щасливих годин спілкування з книгою.

Життя без книги – хата без вікна.

Тюрма глуха і темна, мов труна,

Крізь вікна свободи світло ллється,

Майбутнього видніє далина.

(Д.Павличко)Чуприніна Світлана Йосипівна, читачка* * *Книга – це світле майбутнє. А бібліотека місце, яке допомагає знайти потрібну книгу. Чернігівська обласна бібліотека для дітей найкраща бібліотека, де є різні жанри, цікаві історії. Тут кожному знайдеться книга до смаку! Бібліотека для мене – це місце , де я можу відпочити і знайти те, що мені по душі. Дякуємо, що ви є!Анонім* * *

Для мене ця бібліотека – це місце, де я можу взяти цікаву книгу, у тиші її почитати. Для цього не треба витрачати гроші, їхати у центр міста. Я люблю ходити в цю бібліотеку!Білецька Олександра, 5 клас, ЗОШ № 29* * *

Библиотека для меня, прежде всего место для уединения с книгой. Здесь ты можешь ощутить все величество литературы, с головой окунуться в мир сказочной фантастики, читать прозу с упоением, проникаться каждой написанной строкой.

Мне кажется, библиотека – то место, которое посещать стоит, ведь вся атмосфера заставляет (в хорошем смысле) заинтересовываться книгой, открыть для себя что-то новое, неизведанное.Руденок Катерина, 11 класс, лицей № 22* * *

Для меня эта библиотека – глоток свежего воздуха! Книги покупать, уже возможности нет – очень дорого. А в библиотеке могу выбрать все, что меня интересует. Спасибо Вам!Букина В.В., читательница* * *

Ми дуже вдячні вашій бібліотеці. Наші діти з великим бажанням відвідують ваш заклад.

За допомогою книг вони розширюють свій світогляд, формують правильне ставлення до життя. Також книги їм допомагають знаходити нові теми та інтереси у спілкуванні з однолітками. Нам, батькам, бібліотека допомагає урізноманітнювати свій досуг.

Бажаємо всього найкращого працівникам і читачам бібліотеки!Дудоров Олександр, читач* * *

Бібліотека завжди у всі часи була осередком культури, розвитку.

Я дуже люблю читати і не уявляю собі життя без книжки. Купувати книжки в кількості, якій хочеться, немає можливості, а електронна книга не є заміною паперовій. Тому обласна бібліотека для дітей надає можливість читати, обирати нові книги, отримуючи нові враження.

Вдячні бібліотекарям за працю і бібліотеці за те, що вона є.Горб С.В., читачка* * *

Вітаю з 120-річчям найкращу, найулюбленішу, найкреативнішу, найбагатшу на читачів бібліотеку Чернігівщини!

Де вас завжди зустрінуть усмішкою?

В обласній дитячій бібліотеці!

Де вас ніколи не обійдуть увагою і допомогою?

В обласній дитячій бібліотеці!

Де вас ніколи не забудуть поздоровити і з днем народження, і зі святами?

В обласній дитячій бібліотеці!

Де самі творчі, самі талановиті бібліотекарі, фантазії та натхненню яких можуть позаздрити навіть письменники?

В обласній дитячій бібліотеці!

Де самий дружний, душевний і працьовитий колектив?

В обласній дитячій бібліотеці!

Як мені не пишатися дружбою з такою бібліотекою, з такими людьми?

І я пишаюся! І я вдячна долі, що в цих стінах мене вважають своєю людиною, своїм другом. Що тут завжди мене тепло зустрічають добрим словом. В цьому храмі художнього слова, інтелекту і духовності я завжди відпочиваю душею та підживлююсь творчою енергією.

Хай цей храм живе і процвітає ще не одне століття. Хай повняться його фонди цікавими та корисними книжками, а зали вдячними, активними читачами. Хай здоровиться і щастить його славним працівникам. Хай коло ваших друзів зростає, а «начальство» вас шанує. Хай Україна щедро винагороджує людей,які турботливо і наполегливо дбають про її духовність, які оберігають і розвивають дитячі душі та інтелект. Хай усі задуми і мрії втілюються в життя! Люблю вас!Тетяна Пакалюк, письменниця,організаторка і

голова журі обласного конкурсу дитячої літературної

творчості «Хай весь світ дивують нині діти

неньки України»
***

Книги зберігають минуле, а бібліотеки творять майбутнє.

Саме ці слова, як ніякі інші, відображають духовну і виховну роль найстарішої в Україні Чернігівської обласної бібліотеки для дітей, яка нині святкує свій ювілей.

120 років бібліотека свято зберігає зв'язок між поколіннями та епохами, виховує нові покоління, відкриває нові молоді таланти. Тож нехай ще багато віків у її стінах чується магічний шелест сторінок книг, відлунюють століття і звучить дзвінкоголосий веселий дитячий сміх.Алла Сокол, письменниця,член журі обласного

конкурсу дитячої літературної творчості

«Хай весь світ дивують нині діти неньки України»
***

Важко уявити, скільки подій відбулося за останні 120 років нашої буремної історії: злетів, падінь, руйнувань, розбудов… Багато що зникло з лиця землі за цей період, а Чернігівська обласна бібліотека для дітей вистояла. Уявіть тільки: її першими відвідувачами були пра-пра-пра-прабабусі і пра-пра-пра-прадідусі сучасних дітлахів! От би вони здивувалися, якби побачили свою улюблену бібліотеку сьогодні.

Нині Чернігівська обласна бібліотека для дітей – це потужний центр роботи з дітьми, який об’єднує читачів, письменників, учителів, наукову еліту, українську інтелігенцію, всіх небайдужих громадян. Цьому сприяють добре укомплектований бібліотечний фонд, гарна фонотека, Медіа-центр, багаторічний конкурс «Хай весь світ дивують нині діти неньки України» і багато-багато цікавого.

Прикметно, що колектив бібліотеки докладає всіх зусиль, аби йти в ногу з часом, і ця естафета передається від одного покоління бібліотекарів до інших, закріплюючи традиції, які допомагають вистояти у скрутні часи, щоразу творити щось нове, цікаве і суспільно корисне. І нехай так буде довго-довго, адже в порівнянні зі тисячолітньою світовою історією бібліотек 120 років – лише дещиця!Олена Конечна,письменниця,член журі обласного

конкурсу дитячої літературної творчості «Хай весь

світ дивують нині діти неньки України»
***

Життя без Книги – наче день без сонця! Ваша прекрасна книгозбірня вже 120 років поспіль несе це сонце у світ української дітвори - немає більш шляхетного покликання , аніж виховання Книгою!

Процвітання і вдячних читачів храму мудрості та знань – Чернігівській обласній бібліотеці для дітей!Валентина Прибитько***

Обласна бібліотека для дітей була і зараз є моєю улюбленою. Це справжній храм науки!

Тут знайдеш все для розуму, душі і серця. Багатющий книжковий фонд, сучасне технічне обладнання, цікаві творчі акції.

Та найбільше вражають її працівники – привітні, тактовні, мудрі, розумні.

Доводилось бути учасником багатьох обласних, міських бібліотечних акцій – вони проходять завжди цікаво, весело, креативно, це справжні свята для дітей, педагогів, батьків.

Я по-доброму заздрю працівникам бібліотеки і юним читачам і хочу побажати:

Любі наші трудівниці

Є вам зараз чим гордиться

Всі вас знають, всі вітають,

Всі вас люблять – я це знаю!Н.Ф. Шульга (Дорош), ветеран

освіти Чернігівщини
***

З бібліотекою для дітей, тобто з її працівниками та читачами, я працюю в тісному контакті понад 35 років з 1983 року. Особливо плідними виявились останні 20-25 років (проведення щорічного Тижня дитячого читання, зустрічі з дітьми, виступи, бесіди, презентації моїх книг для дітей і т. інше). Я врешті-решт вжився в колектив бібліотеки, і вважаю його своїм кревним родичем, своєю ріднею.

Бажаю і надалі всім-всім працівникам бібліотеки і їхнім юним читачам того, що бажають своїм близьким і рідним.Василь Буденний,письменник, член НСПУ з 1983 р.***

Давня творча дружба пов’язує обласну організацію профспілок працівників культури України з Чернігівською обласною бібліотекою для дітей.

Багато випробувань випало на долю бібліотеки: повінь 1970 року, аварійне приміщення, пошуки нового приміщення – все загартувало і зміцнило колектив, він вистояв.

На сьогодні обласна бібліотека для дітей є могутнім центром популяризації дитячої книги і читання і разом з цим сучасних форм виховання дітей і підлітків. Скільки цікавих акцій та заходів зроблено разом: обласні конкурси професійної майстерності бібліотекарів, свята для дітей і підлітків, пов’язаних з книгою і читанням; профспілки щиро підтримують і допомагають обласній бібліотеці для дітей – і так буде завжди.

Відзначаючи 120-річницю від дня народження бібліотеки хочу побажати всім міцного здоров’я, плідної творчої роботи, благополуччя!З глибокою повагою,

Іван Буренко, голова обласної

організації профспілки працівників

культури України, заслужений працівник культури

України
* * *

Понад 26 років обласне телебачення співпрацює з Чернігівською обласною бібліотекою для дітей, а саме – журналістка Неля Ярмоленко з передачею для дітей «Дивовижний калейдоскоп» і сюжетом для «Студії-Інформ». Скільки цікавих заходів висвітлено на обласному телебаченні, їх могли побачити мешканці усієї Чернігівщини"Бібліотека для мене не просто заклад культури, а справжній інформаційний центр. Коли б не звернувся до працівників бібліотеки, вони завжди знайдуть книги і для роботи, і для душі.

В обласній бібліотеці для дітей завжди вигадують щось нове, цікаве, неординарне, аби залучити дітей і дорослих до читання.

Вітаю улюблену бібліотеку з поважним ювілеєм – 120-річчям. Працівникам - величезного книжкового асортименту, гарних умов для праці, нових креативних проектів і вдячних, найкращих у світі читачів! Будемо працювати!"Неля Ярмоленко, журналістка обласного

телебачення
* * *

Для мене ця бібліотека, як інша планета. Коли я приходжу сюди – тут так тихо і затишно, ніхто не кричить, тут завжди панує спокій. Мені дуже подобаються бібліотекарі, вони завжди веселі та привітні, як квіти. Книжок тут дуже багато, що навіть іноді вибрати не можу. Бібліотекарі дозволяють брати мені по десять, а то й тринадцять книжок і це мені дуже подобається. У школі я використовую все те, що прочитала.

Я працюю диктором на радіо. У своїх ефірах я завжди використовую сюжети книжок, роблячи програму більш яскравою.

Бібліотека для мене – це інший світ і без нього я не можу існувати у реальному світі, бібліотека для мене як жива вода, я п’ю, п’ю і не можу напитися, але збагачую свій світ історіями. Я люблю читати у бібліотеці, адже тут так затишно. Люблю коли йде дощ, а я сиджу у бібліотеці читаю та чую, як дощ вистукує ритм на даху, а краплі води стікають по шибках вікон.

У школі моїм одноліткам лише б пограти в комп’ютері, аніж почитати цікаву книгу. Я намагаюсь долучити до читання інших. Влітку коли спекотно, ми з друзями розстилаємо покривалом і сідаємо, зачитуючись цікавими творами ми не помічаємо плину часу.

Бібліотека дала мені багато чого, тепер я розумна, вмію формулювати думки та висловлювати їх.

Дякую тобі, бібліотеко, за все, що ти мені дала. Тебе ніколи не забуду. В мені ти будеш як почесне «Я»!Вініченко Вероніка,читачка, школа № 30* * *

Для мене Чернігівська обласна бібліотека для дітей взагалі дуже багато значить. Я думаю, якби бібліотеки не існувало, то моє життя було б сірим та нудним. Я люблю сюди приходити і брати нові цікаві книжки. Я не уявляю, що було б, якщо б я не любила читати, мабуть я б як інші підлітки ходила гуляти пізно ввечері, дивилась телевізор та грала на комп’ютері, але в моєму житті все не так – я дуже люблю сидіти ввечері на ліжку та читати нові цікаві детективні історії, я їх просто обожнюю! Чомусь я люблю саме цю бібліотеку. Дуже дякую всьому колективу цієї гарної та чудесної бібліотеки за те, що вони завжди щирі, люб’язні та уважні. Я обожнюю цю бібліотеку!Жукотська Анастасія, читачка***

Счастье есть, и оно может быть таким…

Эдак, н-лет назад, когда у нас еще не было компьютеров и мобильных телефонов, на уроке эстетики преподаватель задала нам вопрос – Что бы Вы выбрали для себя сейчас и поставили на первое место через года: кино или книгу? Моим ответом была – КНИГА. Хотя и кино, и театр люблю. Если память не изменяет, была единственной, кто выбрал книгу и на вопрос – Почему книга? Ответила: Не знаю почему, но на мой взгляд книгу можно отнести к вечному. «Не знаю» прозвучало еще и потому, что не смогла сиюминутно сформулировать свой выбор. Время показало, выбор был верным на года.

Сейчас, в век гаджетов и стремительных технологий, многие (надеюсь) также выберут книгу. А кто любит книги, тот не минует библиотек. Одна из любимых –Черниговская областная детская библиотека. К этой библиотеке привела меня даже не любовь к книге, а та атмосфера, которую сумел создать ее коллектив. Здесь вроде и воздух другой, и какая-то волшебная аура, наполняющая силой. На сегодня, к сожалению, чаще прихожу как волонтер, которому нужна поддержка, а не для того, чтобы посидеть в тиши с книгой.

За годы войны в Украине, помимо основной работы, здесь плели масксетки и собирали помощь, провели множество мероприятий, встречи волонтеров и бойцов с детьми. Здесь всегда помнят о тех, кто дарит мирные будни и какой «ценой», а «Полевая почта» никогда не уходит пустой. Огромное спасибо ВСЕМ читателям и коллективу библиотеки за Ваши трогательные и теплые письма, куклы-мотанки, всевозможную помощь (от салфеток и памперсов в госпиталя, до медикаментов и вкусняшек на фронт)!!! Можно еще долго рассказывать о библиотеке, о книгах и любви к ним, об ее чудесном коллективе и ее читателях. Для меня Черниговская областная детская библиотеке, место где снимает усталость, где можно вдохновиться, глотнуть воздуха жизни и унести с собой любимый аромат книг.Зульфия Салко, волонтер***

Для мене обласна бібліотека для дітей найцікавіше місце на землі. У бібліотеці дуже цікаво і працюють найкращі бібліотекарі, які завжди порадять цікаві книжки. У бібліотеці є комп’ютери, але книги – краще. Великий вибір книжок піднімає бібліотеці рейтинг майже до максимуму. А взагалі, бібліотека моя рідна і улюблена.Овсієнко Олексій, ЗНЗ № 7, 8-Б клас***

У житті людини, яка хоче бути освіченою, буває не одна бібліотека: хтось пише дисертацію в Оксфордській бібліотеці, а хтось студіює в національній бібліотеці Франції.

У кожного із нас в пам’яті живий той день, коли ми вперше розпочали подорож у світ книги. Мені цей шлях відкрився через двері Чернігівської обласної бібліотеки для дітей.

Із вдячністю згадую, як впевнено та сміливо крокувала я незнайомими стежками пізнання, тому що відчувала – надійні й добрі руки скеровують мій шлях.

Дозволь побажати тобі, моя рідна бібліотеко, щоб назавжди світлим і чистим було твоє небо, щоб століття проходили поруч, затамувавши подих, хай усім дитячим серцям світить вічна і мудра Книга!

Приємно думати про те, що хтось інший йде тими ж дорогами під світлим твоїм керівництвом.

З великою ніжністю і безмежною любов’ю згадую затишний та близький моєму серцю куточок рідного Чернігова.

Многії літа тобі, бібліотеко!О.Кудінова, читачка***
Із ювілеєм, книгозбірне люба.
І діти, і батьки – тебе всі люблять.
Бажаєм щастя, читачів багато,
Багатшати, рости і процвітати.
Запрошувать на заходи цікаві
Людей хороших – щирих, нелукавих.
Здоров’я колективові міцного
Й на довгі роки сонечка ясного.

З повагою Лана Світко з донечкою Анютою

***
Обласна бібліотека для дітей дозволяє в час потужної комп’ютерної техніки одержувати неосяжну порцію інформації, без якої не може бути яскравої творчої і інтелігентної особистості. Бібліотечні працівники як щирі порадники допомагають і дітям-малятам, і учнівському контингенту, і дорослим відвідувачам не лише розумом, а й почуттями збагачувати особистісте світоглядне уявлення про світ природи і світ людини, розширюють не лише інформаційний простір, а й емоційне осмислення морально-етичних істин, які спрямовані лише на добро.
Мене зворушує кожна зустріч у цій духовній оазі з людьми, які наділені фаховою обізнаністю, віртуозною ерудицією, чистотою душі. Незабутньою для моїх ліцеїстів-випускників Чернігівського ліцею з посиленою фізичною підготовкою стала низка пізнавальних заходів, проведених працівниками бібліотеки для тодішніх юнаків, а нині – зразкових військових інтелігентів.
Тож продовжуйте, шановні бібліотечні працівники, і надалі своїм самобутнім талантом прищеплювати любов до шелесту сторінок книг, які створюють і благородний щемний настрій, і полемічний запал, і глибокі свідомі переконання в думках молодих українців.
Повірте, обласна бібліотека для дітей для мене – синонім мого затишного рідного дому. Тож бажаю всім вам, хто переступає поріг цього храму мудрості, щоб ваші душі були завжди світлими й чистими, щоб зло не посміло взяти вас у полон.
Творіть добро – і світ стане кращим! Зі святом, дорога бібліотеко!

Ольга Іванівна Гребницька, заслужений учитель України,
учитель-методист української мови і літератури
Чернігівського ліцею з посиленою військово-
фізичною підготовкою.


***
Ти можеш все, бо в тебе вірять люди.

Нову надію подаруєш ти –

Й щасливою країна наша буде.

Бібліотеко, завжди нам світи!Іра Мазура, читачка 
QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Корисно знати | Переглядів: 93 | Додав: estet | Теги: вітання бібліотеці, ювілей | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
Меню сайту
Вітаємо

Шановні друзі бібліотеки, діти і дорослі!

Рада запросити вас на віртуальну подорож нашою бібліотекою, найстарішою дитячою бібліотекою України – адже в травні 2013 року нам виповнилося 115 років. Це бібліотека рівних можливостей, максимально доступна для кожної дитини, кожної родини завдяки сучасним технологіям, багатим бібліотечним фондам! Наш девіз – «Шлях до успіху пролягає через бібліотеку». Отже, читаємо разом!

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Інформація

Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Анонси

Форма входу
Логін:
Пароль:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0