Головна » Творці і твори

 

 

 

 1 2 3 ... 12 13 »
Якщо ви давній прихильник фентезі та фантастики або тільки знайомитеся з цим жанром, то рекомендуємо почитати книги Роджера Джозефа Желязни. Цей відомий американський письменник та його дивовижні історії завоювали не тільки серця поціновувачів фентезі по всьому світу, а й премії «Неб’юла» (тричі) та Г’юґо Гернсбека (шість премій).

Що ж відомо про нього? ... Read more »
Category: Творці і твори | Views: 28 | Added by: estet | Date: 12.05.2022 | Comments (0)

«Знаю тільки одне: любов до України
вмре в мені з останнім моїм подихом»
(Ірина Вільде)


Цій дивовижній жінці, авторці одного з найкращих українських романів ХХ століття, випало жити в трагічні й не надто сприятливі для творчості часи. Але попри всі неминучі втрати вона змогла зреалізувати свій талант і зостатися вірною своїм найдорожчим ідеям і цінностям. ... Read more »
Category: Творці і твори | Views: 226 | Added by: estet | Date: 05.05.2022 | Comments (0)

«Його вірші колючі й шорсткі, як каміння афганських гір, до якого не раз доводилося припадати усім тілом, шукаючи порятунку. Вони зачіпають за душу, наче колючий дріт, і муляють, і не відпускають, примушують повертатися до них знову і знову». (Валентина Штинько)

Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, письменник Василь Слапчук, який воював в Афганістані, усе пережите на війні виклав у своїх творах. ... Read more »
Category: Творці і твори | Views: 85 | Added by: estet | Date: 15.02.2022 | Comments (0)

Народжені в давнину на землі Древньої Еллади, Олімпійські ігри стали в наші дні найяскравішими подіями планетарних масштабів. Книга Михайла Сороки «В олімпійській сім’ї – Україна» знайомить читачів як з історією виникнення Олімпіад, так і з їхнім відродженням у новітні часи завдяки ентузіазму й наполегливості П’єра де Кубертена та його однодумців. ... Read more »
Category: Творці і твори | Views: 131 | Added by: estet | Date: 30.12.2021 | Comments (0)

Невдовзі відзначатимемо найгарніші зимові свята – Новий рік та Різдво Христове. Кожного року напередодні цих казкових свят хочеться почитати якусь особливу книгу, яка створить святкову атмосферу, зарядить оптимізмом і позитивним настроєм.

Книжка Моніки Утник-Стругала «Йдуть свята. Про Різдво, святого Миколая й новорічні традиції на світі» легко впорається з цим завданням!

Вона
 містить коротенькі розповіді, що розширюють знання про День святого Миколая, Різдво і Новий рік
 розповідає про традиції святкування зимових свят у різних країнах
 про їжу, яку готують на Різдво
 особливі народні традиції святкування, дитячі розваги, прикрашання оселі, організацію свята Різдва і Нового року у великих містах і селах.


Окрім того, авторка дає тексти святкових привітань із зимовими святами й пісень, що співаються на Різдво чи Новий рік, і розкриває особливості сучасних святкувань (наприклад, перегляд фільмів, що вже стали символами зимових свят – «Один вдома» або «Як Грінч викрав Різдво»).

Ілюстрації книги милі, яскраві, атмосферні. Вони підсилюють розповідь авторки й дозволяють уявити захопливі зимові святкування в різних країнах світу.

Книгу ви знайдете у фонді відділу обслуговування учнів 5 – 9 класів Чернігівської обласної бібліотеки для дітей. Приємного читання! ... Read more »
Category: Творці і твори | Views: 122 | Added by: estet | Date: 28.12.2021 | Comments (0)

Поет, прозаїк, критик. Це все – Василь Дмитрович Слапчук, який народився 23 грудня 1961 року в селі Новий Зборишів Горохівського району Волинської області. Автор понад трьох десятків книг поезії, прози, творів для дітей, літературознавчих досліджень і рецензій.

Серед мов, на які перекладено тексти Василя Слапчука, – англійська, білоруська, польська, російська, чеська, німецька, шведська. Переможець ряду літературних конкурсів. 2004 року отримав Шевченківську премію за книги віршів «Навпроти течії трави» і «Сучок на костурі подорожнього». Його книги також відзначені міжнародними преміями Фонду Воляників-Швабінських, «Тріумф». Лауреат премій «Надія», імені Агатангела Кримського, імені Павла Тичини, імені Василя Стуса, імені Бориса Нечерди, імені Івана Огієнка, імені Олекси Гірника, імені Івана Кошелівця. У жовтні 2010-го отримав статус почесного громадянина Луцька.

Василь Слапчук закінчив Луцький педагогічний інститут та аспірантуру Волинського державного університету імені Лесі Українки. Захистив кандидатську дисертацію з української філології. Воював в Афганістані, був тяжко поранений. Літературну діяльність розпочав на початку 90-х років.

Лірика Василя Дмитровича відзначається філософічністю, органічністю, природністю, глибоким зв’язком з українським фольклором. Проте це цілком сучасна поезія. Вона демонструє правдивість. Поета цікавить питання: чому людина перестала бути Людиною, коли вона знову нею стане? Слапчук є екзистенціалістом у найяскравішому його прояві: лише світ природи, світ гармонії, світ людини, яка дивним чином опирається, а то й руйнує цю світову гармонію, – це його світ, який він відкриває людям.

Своєрідний світ поезії Василя Слапчука вартий уваги сучасного читача, бо, попри певне трагічне обрамлення окремих тем, його вірші сповнені надії і віри у Людину. Поет дуже тактовний і виважений у слові, його образи глибокі та багатогранні, а ліричний герой мужній і твердий у переконаннях.

А для наймолодших читачів - низка книжок поезій і прози для дітей: «Гарний настрій» (1991), «Йшов їжачок бережком» (1992), «Зелений ведмедик» (1993), «Миколаєва ніч» (2004), «Окраєць хліба», «Риба під парасолем» (2005), «Бджолиний Бог і Бджоленятко» (2009).

Використані джерела: «Шевченківські лауреати, 1962-2012: енциклопедичний довідник.» (автор-упорядник М.Г. Лабінський, вступне слово Б.І. Олійника), «Усі українські поети: довідкове видання.» (упорядники Ю.І. Хізова, В.В. Щоголева). ... Read more »
Category: Творці і твори | Views: 113 | Added by: estet | Date: 23.12.2021 | Comments (0)

20 грудня 2021 року своє 90-річчя зустрів Микола Адаменко - письменник, педагог, правозахисник, краєзнавець, член Національної спілки письменників України, лауреат обласних премій імені Бориса Грінченка та Михайла Коцюбинського, кавалер ордена «За мужність» ІІІ ступеня, почесний громадянин Сосниччини. ... Read more »
Category: Творці і твори | Views: 177 | Added by: estet | Date: 21.12.2021 | Comments (0)

Ім’я Варвари Чередниченко сьогодні мало відоме читачам, хоча вона була однією з найцікавіших письменниць нашої літератури 20-х – 40-х років ХХ століття. Педагог, публіцист, перекладач з осетинської та грузинської мов, Варвара Чередниченко лишила по собі цікавий мистецький доробок: статті про майстрів слова, п’єси, казки, оповідання, роман «За плугом», кілька історико-біографічних оповідань і повістей, незакінчений історичний роман «Фастів» та, на жаль, теж незавершений роман «Молодість Григорія Сковороди».

Звертаючись до історії, Варвара Чередниченко віддавала перевагу темам, які до неї в українській літературі ніхто або майже ніхто не розкривав і не досліджував.
Не все, що задумала письменниця вдалося їй звершити, але вона залишила яскравий слід в українській літературі XX століття. ... Read more »
Category: Творці і твори | Views: 111 | Added by: estet | Date: 16.12.2021 | Comments (0)

Перелік його нагород вражає: «Людина року», кавалер ордена «За заслуги» III ступеня, автор «Найкращого роману десятиріччя» (за роман «Століття Якова»), володар численних премій конкурсу «Коронація слова», «почесний громадянин Волині».

Володимира Савовича Лиса
називають справжнім феноменом сучасності. Журналіст, драматург, прозаїк, майстер витонченого слова і глибоко народний письменник. Із кожним романом автор розкриває нові грані свого таланту.

У творчому доробку популярного українського письменника – близько п’ятнадцяти романів, що розраховані на широке коло читачів. Це твори різних жанрів і тональностей – історичні романи, «саги поколінь», іронічні романи, романи-детективи.

Усім творам притаманний суттєвий мелодраматизм, що поєднується з колоритним зображенням народного життя. Останні твори відверто представлені, як автобіографічні, і вони захоплюють саме своєю справжністю.

Чернігівська обласна бібліотека для дітей знайомить дорослих читачів з книгами Володимира Лиса, які є у фонді відділу обслуговування учнів 5-9 класів. ... Read more »
Category: Творці і твори | Views: 109 | Added by: estet | Date: 09.12.2021 | Comments (0)

Григір Тютюнник. Письменник, чиє ім’я на літературній мапі України вже давно стало легендою. Адже жити і працювати в добу пізнього соцреалізму і не бути соцреалістом – таке вдавалося небагатьом письменникам. Григору Тютюннику вдалося.

Його невеликий літературний спадок уміщується в одному томі на 600 сторінок, проте цього цілком вистачило, аби залишитися в каноні української літератури ХХ століття.

Григір Тютюнник чув фальш за кілометр і був безжальний у ставленні до неї. Кажуть, що він мав колючий характер. Міг рубонути комусь із «начальственних» графоманів слова, які ті на свою адресу ніколи не чули. Але за зовнішньою грубуватістю колишнього моряка крилася вразлива, ніжна душа. «Незахищене серце», – сказав якось про нього старший брат Григорій. Ці слова будуть підтверджені життям і смертю Тютюнника-молодшого. ... Read more »
Category: Творці і твори | Views: 98 | Added by: estet | Date: 06.12.2021 | Comments (0)

Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Інформація

Календар
«  May 2022  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Анонси

Форма входу
Login:
Password:
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0