Головна » Творці і твори

 

 

 

 1 2 3 ... 10 11 »
Катерина Штанко – надзвичайно талановита художниця і дуже відома ілюстраторка книг, завдяки якій все більше дітей і дорослих проявляють інтерес до книг. Якщо «загуглити» її ім’я, то неодмінно з’являються неймовірно прегарні ілюстрації, унікальні, сповнені особливої ніжності, фольклорного забарвлення і дива.
А ще ми знаємо Катерину Штанко – письменницю, авторку цікавезної книжки «Дракони вперед!». Книга не тільки багатьом сподобалась, а ще у 2014 році принесла своїй авторці премію «Дитяча книга року ВВС».
«Я дуже вдячна долі, що маю таку цікаву професію і думаю про абсолютно незрозумілі дорослим речі. Наприклад, якої форми луска на хвості в русалки, скільки котів було в Баби-Яги, які вуха у Змія Горинича», – зізнається пані Катерина.
Чернігівська обласна бібліотека для дітей, у фондах якої ви знайдете і «Дракони вперед», і чудові книги з ілюстраціями Катерини Штанко, пропонує вам відкрити неймовірний світ незвичайної мисткині та письменниці, що має ключі до дорослих та дитячих сердець… ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 8 | Додав: estet | Дата: 23.07.2021 | Коментарі (0)

Ця жінка була унікальною: українкою по духу і за походженням, хоча і народилася в Російській імперії та спілкувалася довгий час російською. Завжди елегантною, тендітною і трохи ексцентричною. Її очі світилися цікавістю до всього, наївністю і мудрістю водночас. Була сама жіночність і незламний борець. Знала, що таке багатство і не зламалася у бідності. Була однією з багатьох і єдиною у своєму роді.
Це ОЛЕНА ТЕЛІГА. Читайте, слухайте, захоплюйтесь!.. ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 17 | Додав: estet | Дата: 21.07.2021 | Коментарі (0)

До 70 –річчя від дня народження Володимира Сапона аудіо-проєкт Чернігівської обласної бібліотеки для дітей «Щире слово наших земляків. Письменники Чернігівщини» представляє вірш талановитого письменника «На околиці літа».

Твір увійшов до збірки «Щаслава». Спогади дитинства, глибинний зміст часу, творче осмислення минулого й сьогодення, суті життя людини взагалі і власного зокрема – визначальні особливості творів Володимира Сапона.

Читає завідувач господарського відділу Чернігівської обласної бібліотеки для дітей Василь Бородуха.

Сапон Володимир Миколайович (20.07.1951 – 3.10.2017) - автор поетичних збірок «Щаслава» (2009), «Мама Ніна із Ніневії», дитячої збірки «Лісова аптека» (2004), історико-краєзнавчих книг «Призабуті стежки сіверянської Кліо» (2003), «Чернігів древній і сучасний» (2003, 2006), «Седнів» (2004), «Таємниці назв наших сіл і міст» (2005), «Вулиці старого Чернігова» (2007), «Меди і полини історії» (2013), «Моя Шевченкіана» (2014), художньо-публіцистичної книжки «Дещо із щоденника» (2011), «Страсбурзький пиріг» (2013), має кілька книжок у співавторстві: «Мандрівка по вертикалі» (1994, з Миколою Будлянським), «Одіссея Юрія Лисянського» (2012, з Віктором Шевченком) та інші.

Лауреат премій імені Михайла Коцюбинського, Леоніда Глібова, Пантелеймона Куліша, Олекси Десняка, Василя Блакитного та Івана Кошелівця. Член Національної спілки письменників та Національної спілки краєзнавців України. Член редколегії журналу «Літературний Чернігів». ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 15 | Додав: estet | Дата: 20.07.2021 | Коментарі (0)

Книга Дари Корній «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи» – чарівна! Ви не просто погортаєте її сторінки – ви поблукаєте стежками правічного лісу, почуєте його дихання, подивитесь в очі старенькому лісовикові, послухаєте чугайстрову сопілку.

Може, вам щось прошепоче мавка або побалакає з вами поважний цар Ох… Постійте біля річки – і ви заскочите русалок за їхніми пустощами, а звідти недалеко й на гостину до суворих болотяника й болотяниці.

Прогуляйтеся полем і луками – і вас зустрінуть польовик, спориш, луговик, межівник, степовик, бездонник, польові й лугові мавки

Вітри з повітрулями супроводжуватимуть вас під час мандрівки книгою. І насамкінець свої таємниці відкриють духи пір року. Тож в добру путь! ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 35 | Додав: estet | Дата: 07.07.2021 | Коментарі (0)

Доброго вам здоров’я! Це побажання є актуальним завжди і в усі часи, а особливо зараз – в епоху всесвітньої пандемії. Книга відомого лікаря-дієтолога Світлани Ільїної «Здоров’я на вашому столі» якраз адресована всім, хто хоче бути здоровим. Адже найдорожче, що є в людини, – це здоров’я. Особливо дорогим воно стає, коли дає про себе знати. Дорогим у прямому й переносному значенні. Життя змушує шукати способи збереження й відновлення здоров’я. І на допомогу приходить дієтологія – наука, яка вивчає склад продуктів харчування, їх вплив на організм людини, тобто вплив того, що ми їмо, на наше здоров’я.

Історія розвитку дієтології нагадує політичний детектив: різні види продуктів то зазнавали гоніння, то зводилися на постамент. Дісталося свого часу і яйцям, і огіркам, і баклажанам. Потім їх реабілітували. Розмаїття прихильників різних теорій харчування неймовірне! Відомо, що кулінарні уподобання формуються в дитинстві. Тому особливу увагу варто приділяти тому, як має їсти дитина. Однією з основних заповідей має бути така: жодного примусу й насильства в харчуванні!

Наші далекі предки набагато краще за нас знали навколишній рослинний світ, добре розумілися на лікарських властивостях рослин, вміли їх збирати, заготовляти, лікуватися ними. Людина буде здоровішою, зробить своє життя щасливішим, якщо щодня споживатиме те, що дарує їй Природа. ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 26 | Додав: estet | Дата: 05.07.2021 | Коментарі (0)

4 липня виповнюється 130 років від дня народження Петра Йосиповича Панча (1891–1978), українського письменника, одного з небагатьох, що вижили із покоління розстріляного Відродження.

Як зауважив Олесь Гончар, він «був одним із тих небагатьох фізично уцілілих, морально стероризованих, та все ж таких, що й далі залишаються вірні собі і, як можуть, в найскладніших умовах тоталітаризму підтримують ледь жевріюче життя української культури». ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 30 | Додав: estet | Дата: 02.07.2021 | Коментарі (0)

Чи знаєш ти, що серце людини – таке ж унікальне, як і відбитки пальців?

Що найменша у світі пташка колібрі має найбільше у світі серце відносно розмірів свого тіла?

Чи знаєш, чому судини сині, якщо кров червона?

Але ти точно знаєш, що складене з пальців серце – жест, що означає любов і вдячність. У серці стільки цікавого!

Тож вперед у подорож до його найпотаємніших куточків разом з книгою Лени Шеберг (художник також Лена Шеберг) «Душевні факти про серце»! ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 43 | Додав: estet | Дата: 15.06.2021 | Коментарі (0)

Людина почала думати дуже-дуже давно – ще тоді, коли не надто нагадувала людину, бо була тільки людиноподібною. А чому і як це сталося, ти дізнаєшся з книги Богуся Янішевського з ілюстраціями Макса Скорвідера «Мозок. Те, про що тобі не розкажуть дорослі». Це науково-популярне видання для дітей середнього шкільного віку із серії «Круті знання для пізнання».

Мозок дуже складний, тому й розповідати про нього скла ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 39 | Додав: estet | Дата: 11.06.2021 | Коментарі (0)

10 червня свій день народження відзначає один з найвідоміших сучасних українських письменників – Василь Шкляр.

Кожен його роман отримує епітет як не "культовий", то "скандальний". Кожен його вислів розбирають на цитати, а кожен вчинок обговорюють ще багато років по тому...
Якою мовою письменник заборонив друкувати свої книги?
Хто перший читає його рукописи?

Чим захоплюється письменник, коли не пише?
Яку нагороду за свої книги Василь Шкляр вважає найціннішою?

Дізнавайтесь найцікавіше про улюбленого письменника багатьох українців і приходьте до Чернігівської обласної бібліотеки для дітей за книгами Василя Шкляра. ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 51 | Додав: estet | Дата: 10.06.2021 | Коментарі (0)

Часом здається, що школу вигадали для того, щоб люди віком від шести до шістнадцяти років не сиділи вдома. І не робили з нудьги різних несподіваних речей. Однак школи вигадали не зовсім тому. У центрі задуму будь-якої школи є одне важливе завдання: підготувати дітей до того, що їх чекає в майбутньому. Ну, в тому майбутньому, яке настане, коли вони закінчать школу.

Книга Галини Ткачук «Школознавство», ілюстрована Юлією Твєрітіною, – саме про це. Думаєте, саме у вас найнудніші підручники, найсуворіші шкільні правила і найскладніші завдання? Зате не доводиться мити коней, як у школі на Січі. Або п’ять років поспіль учити саму латину й греку, як у єзуїтських школах. Або навчатись окремо дівчатам і хлопцям, як у давніх гімназіях. Навіщо взагалі вигадали ті школи? Авторка пояснить – пізнавально і з гумором.
За тисячоліття своєї історії людство вигадало чимало цікавих ідей, як найкраще організувати навчання і як змусити надихнути юну людину вчитися. Подекуди це навіть непогано вдавалося.

Книжка «Школознавство» розповість про те, як ці чудові ідеї змінювалися крізь час. І як страждали щасливо навчалися звичайні діти.

Отже, якщо ви вважаєте, що ваша школа найгірша найкраща на світі…
…що у вас – найвимогливіші вчителі всіх часів і народів…
…що предмети, які ви вивчаєте, найнезрозуміліші…
…а домашні завдання найбільші та найскладніші…
…то вам, безсумнівно, треба неодмінно прочитати цю книжку!

І, до речі, якщо ви любите жахастики, вам теж сюди. Бо книжка «Школознавство» – про школи, які існували в наших краях у різні часи. І, як ви переконаєтеся, мало що може зрівнятися за жахливістю зі школами, до яких ходили ваші пра-пра-пра-пра-прабабусі та пра-пра-пра-пра-прадідусі.

Та чи все було аж так страшно? Побачите, занурившись у книгу!

Книга «Школознавство» Галини Ткачук (видавничий дім «Портал», 2020) складається з восьми розділів: «Темрява віків», «Січова школа», «Єзуїтська школа, або колегія», «Братські школи», «Парафіяльна школа», «Гімназії», «Радянська школа», «Наші школи».

Літературно-художнє видання для молодшого і середнього шкільного віку «Школознавство» Галини Ткачук ви знайдете в Чернігівській обласній бібліотеці для дітей.

Галина Ткачук #Школознавство дивитися на ютуб-каналі БараБілка: ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 45 | Додав: estet | Дата: 10.06.2021 | Коментарі (0)

Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Інформація

Календар
«  Липень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Анонси

Форма входу
Логін:
Пароль:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0